اینجا هستیدSkip Navigation Links

اصول نگهداری مواد غذایی در کابینت اصول نگهداری مواد غذایی در کابینت

مواد غذایی به 3 دسته‌ی فسادپذیر، نیمه فسادپذیر و دیر فسادپذیر تقسیم‌بندی می‌شوند. اگر مقدار رطوبت ماده‌ی غذایی کم باشد فساد آن به تعویق می‌افتد .

پاستا جزء مواد غذايي خشك و  ديرفساد پذير ميباشد.

به شما عزيزان توصيه ميشود موارد زير را جهت نگهداري پاستا رعايت فرماييد:

* به هیچ‌وجه پاستا و مواد شوینده را در یک کابینت کنار هم قرار ندهید. زیرا مواد آروماتیک و شیمیایی شوینده‌ها به این ماده غذایی منتقل می‌شوند .

*پاستاها را زیر کابینت سینک قرار ندهید زیرا امکان چکیدن آب فاضلاب روی آن‌ها وجود خواهد داشت. به علاوه احتمال انتقال رطوبت به مواد غذایی و امکان فسادپذیری و احتمال نفوذ حشرات به این کابینت‌ها بیشتر میباشد .

* مواد غذایی خشک را باید در مکانی که رطوبت گیر و گرم نیست قرار دهید. با توجه به اینکه فضای آشپزخانه معمولاً گرم است لذا انباری‌های خنک، برای این کار مناسب‌تر هستند.

*بهتر است بسته‌ی پاستا  را مستقیماً روی زمین قرار ندهید.

* نکته دیگر اینکه برخی خانواده‌ها برای تغییر دکوراسیون و زیباسازی آشپزخانه بعد از مدتی کابینت‌های آشپزخانه را رنگ می‌زنند. به خوانندگان عزیز هشدار می‌دهیم مواد شیمیایی فرار رنگ‌ها به آن سرعتی که شما انتظار دارید از سطوح خارج نمی‌شوند. البته ممکن است بوی تند این رنگ بعد از مدت کوتاهی کاسته شود اما میزان ذرات رنگ موجود در هوای محیط به کندی کم می‌شود. به طور کلی مواد غذایی نباید در مکانی که بوی نافذ دارد نگهداری شوند خواه بوی عطر باشد یا بوی رنگ.


تاریخ: ۱۳۹۳/۰۵/۱۹